İstanbul Cimbali Servisi - Espresso Kahve Makinesi Tamiri
Cimbali ServisiCimbali ServisiCimbali Servisi
0212 210 4356
destek@cimbaliservisi.com
Çağlayan - İstanbul
Cimbali ServisiCimbali ServisiCimbali Servisi

Espresso Kahve Makineleri Tamiri

ESPRESSO KAHVE MAKİNELERİ TAMİRİ

Espresso Kahve Makinesi Tamiri Espresso Kahve Makinesi Tamiri Kullanılan Makineye Göre Değişiklik Gösterir Bazı Makinelerin  Tamiri Kullanıcı Tarafından Periyodik Olarak Yapılabilirken Endüstriyel Amaçlı Kullanılan Espresso Makinelerinin Tamiri Teknik Servis Tarafından Yapılmalıdır.

Ev Tipi Espresso Makinelerinin Geneline Üreticisinin Belirtmiş Olduğu Tabletler İle Yapılabilmektedir. Bu Espresso Makinelerinden Bazıları Melitta Espresso Makinası, Saeco Espresso Makinası, Gaggia Espresso Makinası, Bianchi Espresso Makinası, Lavazza Espresso Makinası Gibi Ürünlerdir.

Ev Tipi Espresso Makinesi Tamiri Bu Espresso Makinelerinde Kireç Sökücü Tabletler Kullanılarak Kullanıcı Tarafından Bakımları Yapılabilmektedir. Fakat Kullanıcının Uyması Gereken Bazı Kurallar Üretici Tarafından Belirtilmiştir.

Espresso Kahve Makinesi Teknik Servisi Olarak Bakımını Yaptığımız Ev Tipi Espresso Makinası Bakımlarını Yaptıkça Markaya Göre Buradan Paylaşacağız.

PROFESYONEL ESPRESSO MAKİNESİ  TAMİRİ

Profesyonel amaçlı Kafe bar gibi yerlerde kullanılan espresso kahve makinalarının bakımları 2 ye ayrılır kullanıcının günlük ve haftalık olarak yapması gereken bakımlar vardır.

    

ESPRESSO MAKİNESİ GÜNLÜK BAKIMI

Espresso makinasının her buhar almada buhar borusunun temizlenmesi her kahve vermeden sonra makine üzerindeki filtrelerin temizliği ve kaşık temizliği, haftada bir pully caff deterjan kullanarak grupları yıkamak gerekir.

PROFESYONEL ESPRESSO MAKİNESİ BAKIMI

Profesyonel Espresso Makinelerine Bakım En Fazla 6 Ayda Bir Teknik Servis Tarafından Yapılmalıdır. Bu Bakımda Espresso Makinesinin Tüm Ekipmanları Boru Sistemi Pompa Isıtıcı Rezistans Dahil Sökülüp Kireç Temizliği Yapılmalıdır.

Bu Bakımda Espresso Makinası Fabrikalarında Yeni Toparlanıyormuş Gibi Tüm Boru Sistemi Vs Sökülür Çek Valfler Ve Bobinler Kontrol Edilir Basınç Termostatı Buhar Muslukları Kaynar Su Musluğu Grup Enjektörleri Grup Filtreleri Grup Contaları Gibi Tüm Parçalar Dağıtılarak Çalışma Testi Yaptırılır. Bu Testler Sırasında Bozulmaya Yüz Tutmuş Olan Parçaların Değişmesi Gerekli İse Bilgisi Müşteriye Verilip Değiştirilmelidir. Grup Contaları Mutlaka Değişmelidir.

Parçalar Temizlik İşleminden Sonra Toparlanıp Espresso Makinası Isı Kontrolleri Buhar Kontrolleri Yapılıp Test Edilir. Profesyonel Espresso Makinelerinde Bakım Standarttır. Marka Farkı Olmadan Hepsi Aynı İşlemden Geçer

10 Comments

 • Mithat Demirbaş

  Ağustos 27, 2018 - 3:38 pm

  Espresso kahve makinelerinin bakımları konusunda çok iyi bir kaynak olmuş elinize sağlık

  • murat

   Ağustos 28, 2018 - 10:36 am

   Sayın Mithat Demirbaş Yorumunuz İçin Teşekkür Eder İyi Günler Dileriz

 • mustafa demir

  Eylül 14, 2018 - 5:58 pm

  astoria espresso makinemizin porta filtrelerinin kenarlarından su kaçırıyor makinemize bakım yaptırsak sorun giderilirmi

  • murat

   Eylül 14, 2018 - 6:06 pm

   Espresso makinelerinin bakımında contalar yenilendiğinden sizin sorununuzda giderilmiş olur

 • tuncay arlı

  Eylül 14, 2018 - 6:00 pm

  cafemizde kullandığımız cimbalimiz var ve kireç bakımı yapılması lazım fiyat ne kadara mal olu

  • murat

   Eylül 14, 2018 - 6:06 pm

   Sayın tuncay arlı cimbali makinelerinin bakım fiyatları mailinize gönderilmiştir

 • salih candemir

  Eylül 14, 2018 - 6:01 pm

  espresso kahve makinelerinin bakımında marka model farkı olur mu yoksa fit bir fiyatımız vardır

  • murat

   Eylül 14, 2018 - 6:05 pm

   Sayın salih candemir espresso kahve makinelerinin bakımı marka model olarak farklı fiyatlandırılır

 • big mammas

  Eylül 14, 2018 - 6:02 pm

  Rancilio espresso makinemiz var yeni aldık bakımları garanti kapsamında mı yapılıyor

  • murat

   Eylül 14, 2018 - 6:04 pm

   Rancilio espresso kahve makinesi yetkili servisiyiz fakat ürününüz garantili olsa dahi bakımlar garanti kapsamı dışında ücretli yapılır

Leave A Comment